Sunday, August 2, 2009 - 13:57

...var det inte jag hade med mig upp till Vistasdalen. Kniven som jag gjorde i all hast för att testa mtrl på.

Sunday, July 26, 2009 - 11:08

...sålda på två dagar. KUL! Inte så ofta det sker...

Första kniven ( SummerDream ) såldes på PINAX utställningen, en lokal samlare som tittade in och slog till.

Friday, July 24, 2009 - 22:50

... har blivit till. Ännu inte helt färdig men på god väg.

 

God natt!

cM

Thursday, July 23, 2009 - 22:38

...är det alltid kul att göra. Det har många upptäckt i knivsverige.

Wednesday, July 22, 2009 - 19:56

...besökte en god vän idag.

Tuesday, July 21, 2009 - 17:45

...solsken inne skulle man kunna säga ( det var kanske att ta i... ). Men med 35mm regn ute så kunde jag med gott samvete hålla till nere i snickarboa idag.

Monday, July 20, 2009 - 15:29

...att köpa denna praktpjäs ( Tack Ulrika för tipset ). Tradera var inköpsstället

och den gick på ca: 800 spänn... dyrt? Kanske men ändå värd priset tycker jag.

Friday, July 17, 2009 - 22:22

...varit in till Skellefteå och lämnat in ett antal knivar till Pinax... en mötesplats för konst och näringsliv.

Thursday, July 16, 2009 - 17:22

Idag har jag gjort mycket och ändå ingenting.

Wednesday, July 15, 2009 - 22:05

Efter ett antal år djupt involverad i SvKnf så har jag nu satt en punkt i det engagemanget. Avgick från styrelsen i samband med årsmötet i Ludvika nu förra fredagen.